Return to
Main Menu











Licking Heights Alumni Association, Inc.
Preserving the Past for the Promise of a Future
P.O. Box 77
Summit Station, Ohio 43073

Steve Wood, President
E-mail Us
Alumni Honor Roll
The Honor Roll is where we honor and give thanks to those Alumni that generously donate above and beyond their membership dues. Unless they specifically direct their donation elsewhere, all donations go into the Alumni Scholarship Fund. Each year their gifts are recognized in the following manner:
The Bronze Award up to $100
The Silver Award up to $250
The Maroon and Gold Award for any amount over $250.
THANK YOU for supporting your Alumni Association and especially the Alumni Scholarship Fund.
2016 Honor Roll

Maroon and Gold:
1965 John B. Tharp

Silver:
1951 Robertia Monaghan Washburn
1954 Robert Monaghan, Jr.
1960 Richard Wagy
1964 Merrill Dean
1964 Thomas McCray
1965 Nelson McCray
1966 Mitchell Daniels
1969 Daniel McDonnell

Bronze:
1962 Gary A. Stagg
1964 Dixie Hendren Reader
1955 Fred Hendren
1954 Noel Dentner
1952 Barbara Kirk Magley
1956 Jo Justice Baker
Staff Daniel Bauer
1960 Barbara Blair Triplett
1964 Louise Maxwell Vannoy
1963 Shelby Earl McFarland
1964 Gary B. Davis
1954 Millie DeNune Parkinson
1955 George (T.) McCullough
1956 Rebecca Carr Dodderer
1960 Sharon Collins Smith
1966 Sarah E. Calland Roth
1996 Jennifer Blair Hall
1966 Robert R. Lucas, Jr.
1966 William S. West

2015 Honor Roll

Maroon and Gold:
1965 Nelson McCray
1965 John Tharp

Silver:
1964 Thomas McCray
1964 Dixie Hendren Reader
1966 R. Mitchell Daniels
1960 Richard Wagy
1951 Robertia Monaghan Washburn
1969 Daniel McDonnell

Bronze:
1954 Mary Jane Wright Thompson
1955 Fred Hendren
1956 Becky Carr Dodderer
1958 Nancy Carr Moore
1959 Carolyn Smallwood Friedberg
1960 Sharon Collins Smith
1960 James Sells
1961 Helen Haegele Brown
1962 Gary Stagg
1962 Glen Thivener
1963 Earl McFarland
1963 Paul Moreland
1964 Gary B. Davis
1966 Bill West
Spl Daniel Bauer
1949 Elden (Ike) Stires
1954 Edward Flugge
1955 George (Thomas) McCullough
1979 Harold Butch Wedertz
1965 Vicki Springer Lanman
1952 Barbara Kirk Magleyd
2014 Honor Roll

Maroon and Gold:
1965 John Tharp

Silver:
1951 Robertia Monaghan Washburn
1960 Richard Wagy
1964 Tom McCray
1965 Nelson McCray
1966 Mitch Daniels
1969 Dan McDonnell
1967 Marsha Daniels Sheriff


Bronze:
1954 Harold Albery
1954 JoAnn Swick Smith
1957 John Stemen
1960 Sharon Collins Smith
1961 Helen Haegele Brown
1966 Bill West
1949 Elden (Ike) Stires
1954 Millie DeNune Parkinson
1957 Howard Emswiler
1980 Mary Emswiler Vickner
Staff Dan Bauer
1961 Sharon Beekman Hendren
1954 Laura Snook Johnson
1955 Thomas McCullough
1964 Marcia Houck Green
1952 Barbara Kirk Magley
1953 Beverly Galloway DeNune
1956 Becky Carr Dodderer
1954 Edward Flugge
1954 Mary Jane Wright Thompson
1957 Anna L. Wilkinson Whipple
1958 Bonita Collins Lautenschuetz
1954 Robert Monaghan
1961 Roger Springer
1962 Glen Thivener
1954 Noel Dentner
1962 Gary Stagg
1962 Ted McCray
1963 Earl McFarland
1954 Charles Morrow
1955 William Dodderer
1975 Keith Edmonds
1993 Brian Wilkinson
1955 Fred Hendron
1968 Charles (Larry) Bowen
1963 Paul Moreland Edit TextInsert here

2012 Honor Roll

Maroon and Gold:
1965 John Tharp

Silver:
1959 Judy M. Conway Gogolin
1964 Thomas McCray
1965 Nelson McCray
1966 Mitch Daniels
1967 Marsha Daniels Sheriff
1969 Daniel W. McDonnell
1969 Raymond Strawser


Bronze:
1949 Elden ĎIkeí Stires
1952 Barbara Kirk Magley
1954 Millie Denune Parkinson
1954 Noel Dentner
1954 Harold G. Albery, Jr.
1955 William Dodderer
1955 James Patrick Campbell
1955 Fred Hendren
1956 Jo Justice Baker
1956 Rebecca Carr Dodderer
1957 Howard Emswiler
1958 Nancy Carr Moore
1962 Gary Stagg
1962 Glen Thivener
1963 Earl McFarland
1966 Bill West
1975 Keith Edmunds
1979 Lori Sikora Hewitt


2011 Honor Roll

Maroon & Gold:
1965 John Tharp

Silver:
1952 Frank Washburn
1959 Judy Gogolin
1963 Earl McFarland
1966 R. Mitchell Daniels
1969 Daniel McDonnell
1973 Judd Reese

Bronze:
1947 Audry Carrick McBeth
1949 Elden (Ike) Stires
1954 Harold Albery, Jr.
1954 Edward Flugge
1954 Millie DeNune Parkinson
1954 Noel Dentner
1955 Fred Hendron
1955 William Dodderer
1956 JoAnn Justice Baker
1956 Becky Carr Dodderer
1956 Bruce Baird
1958 Nancy Carr Moore
1960 Fred Appleman
1961 Roger Springer
1961 Grace Deaver Oswald
1962 Glen Thivener
1964 Thomas McCray
1965 Nelson McCray
1966 Bill West
1969 Cathy Christy Meister
1970 Steve Craig
1975 Keith Edmonds
1979 Lori Hewitt
1979 Catherine LaRosa Puskac
1980 Mary Emswiler Vickner
1984 Julia Douglas
1988 Lori Sagar Cheney
Teacher Daniel Bauer

2010 Honor Roll

Maroon & Gold:
1965 John Tharp

Silver:
1949 Melisse Kuehner
1957 Howard Emswiler
1963 Earl McFarland
1964 Thomas
1967 Patrick Evans
1967 Marsha Daniels Sheriff
1969 Daniel W. McDonnell

Bronze:
1947 Audrey Carrick McBeth
1949 Elden (Ike) Stires
1950 Charles Baird
1950 Jane Geer Edmister
1953 Beverly Galloway DeNune
1954 DONALD BOEHM
1954 Edward Flugge
1954 Robert Monaghan
1954 Millie DeNune Parkinson
1954 Harold Albery, Jr
1954 Noel Dentner
1955 William Dodderer
1955 Fred Hendren
1955 Barbara Goldsberry Warner
1956 Jo Ann Justice Baker
1956 Becky Carr Dodderer
1957 Anna Wilkinson Whipple
1958 Nancy Carr Moore
1959 Judy M Conway Gogolin
1959 Lavonne Piatt Ball
1959 Janice Todd Workman
1960 Richard Wagy
1962 Glen Thivener
1963 Paul Moreland
1964 Louise Maxwell Vannoy
1966 R. Mitchell Daniels
1966 Bill West
1969 Raymond Strawser
1973 DEBORAH GREEN LEE
1975 Keith Edmonds
1979 Catherine LaRosa Puskac
1980 Mary Emswiler Vickner
1984 JULIA DOUGLAS
1988 Lori Sagar Cheney
1996 Abigail M.Schroeder Johnston
Spl Daniel Bauer
2009 Honor Roll

Maroon & Gold:
1965 John Tharp

Silver:
1949 Melisse Kuehner Strauch
1953 Beverly Galloway DeNune
1957 Howard Emswiler
1964 Thomas McCray
1967 Patrick Evans
1967 Marsha Daniels
1969 Daniel W. McDonnell


Bronze:
1947 Audrey Carrick McBeth
1949 Elden (Ike) Stires
1950 Charles Baird
1954 Robert Monaghan
1954 Millie DeNune Parkinson
1954 Noel Dentner
1954 Harold G. Albery Jr.
1955 William Dodderer
1955 Fred Hendren
1955 Barbara Goldsberry Warner
1956 Jo Ann Justice Baker
1956 Becky Carr Dodderer
1957 Anna Wilkinson Whipple
1958 Nancy Carr Moore
1959 Judy M Conway Gogolin
1959 Janice Todd Workman
1960 Richard Wagy
1962 Glen Thivener
1963 Paul Moreland
1966 R. Mitchell Daniels
1969 Raymond Strawser
1975 Keith Edmonds
1979 Catherine LaRosa Puskac
1980 Mary Emswiler Vickner
1984 Julie Douglas
1988 Lori Sagar Cheney
1996 Abigail M. Schroeder Johnston
2008 Honor Roll

Maroon & Gold:
1965 Nelson McCray
1965 John Tharp

Silver:
1953 Beverly Galloway DeNune
1957 Howard Emswiler
1969 Daniel McDonnell
1960 Tom Hendren
1966 R. Mitchell Daniels

Bronze:
Teacher Daniel Bauer
1977 Richard A. Clifton
1954 Harold Albery, Jr
1954 Millie DeNune Parkinson
1956 Jo Ann Justice Baker
1956 Becky Carr
1963 Paul Moreland
1969 Raymond Strawser
1954 Noel Dentner
1955 JoAnne Butler Belt
1947 Audrey Carrick McBeth
1959 Janice Todd Workman
1955 Thomas McCullough
1954 Robert Monaghan
1955 Fred Hendren
1955 William Dodderer
1962 Gary Stagg
1967 Patrick Evans
1967 Marsha Daniels Shannon
1988 Douglas Reader
1963 Earl McFarland
2007 Honor Roll

Maroon & Gold:
1982 William L Epperson
1965 John Tharp

Silver:
1949 Melisse Kuehner Strauch
1965 Nelson McCray
1953 Beverly Galloway DeNune
1967 Marsha Daniels Shannon-Sheriff
1957 Howard Emswiler
1969 Daniel McDonnell
1960 Barbara Triplett

Bronze:
1962 Gary Stagg
1949 Elden (Ike) Stires
Teacher Daniel Bauer
1956 JoAnn Baker
1954 Noel Denter
1980 Rosemary Emswiler Vickner
1954 Millie DeNune Parkinson
1956 Becky Dodderer Carr
1956 Dorlene Dougherty Edminson
1955 Melody Galloway Dempster
1973 Judd Reese
2007 Heather Young
1954 Harold Albery, Jr
1960 Robert A Major
1952 Barbara Kirk Magley
1954 Robert Monaghan
1967 Patrick Evans
1956 Roberta Price Hendershot
1969 Raymond Strawser
1958 Bonita Lautenschuetz Collins
2006 Honor Roll

Maroon & Gold:
1965 Nelson McCray
1982 Bill Epperson

Silver:
1955 Ball Willis
1960 Barbara Blair Triplett
1965 Tharp John
1969 Dan McDonnell
Supt. Janice Streit

Bronze:
1933 Fleda Axline Johnston
1936 Dorothy Cowen Kenney
1944 M. Lynne Geiger
1947 Milly Cole Shaffer
1947 Audrey Carrick McBeth
1949 Elden (Ike) Stires
1952 Barbara Kirk Magley
1952 Eleanor Laughlin Morey
1953 Beverly Galloway DeNune
1954 Noel Denter
1954 Robert Monaghan
1954 Millie DeNune Parkinson
1955 William Dodderer
1955 Barbara Goldsberry Warner
1956 Roberta Price Hendershot
1956 Jo Ann Justice Baker
1959 Judy M Conway Gogolin
1959 Janice Todd Workman
1962 Gary Stagg
1963 Paul Moreland
1964 Thomas McCray
1973 Roberta Hughes Lenhart
1975 Keith Edmunds
1975 Lance Yates
1976 George Powell Jr
1977 Michael Brewer
1980 Candee Starr Holdrieth
1980 Mary Emswiler Vickner
1988 Lorinda Wedertz Quesenberry
1966 Dr. Sally Calland Roth
Teacher Daniel Bauer
2005 Honor Roll

Maroon & Gold:
James Lenhart---Class of 73


Silver:
John B. Tharp---Class of 65
Dan McDonnell---Class of 69


Bronze:
Robert MonaghanóClass of 1954
Paul E. MorelandóClass of 1963
Todd FravelóClass of 1975
John P. Shoup
Howard EmswileróClass of 1957
Brenda Green MaloneóClass of 1971
Audrey Carrick McBethóClass of 1947
Noel DentneróClass of 1954
Jo Ann Justice BakeróClass of 1956
Judy Marie Conway GogolinóClass of 1959
Willis F. BallóClass of 1955
Harold Albery, Jr.óClass of 1954
Robertia MonaghanóClass of 1951
Nelson McCrayóClass of 1965
Sandra Zeune HarrisóClass of 1970
Beverly Appleman WhitedóClass of 1952
Joan JohnsonóClass of 1957
Marilyn Green SeelkeóClass of 1956
Leland R. CantlebaryóClass of 1939
Richard E. BruneróClass of 1947
Christine ConneróClass of 1968
Mary VickneróClass of 1980
Lance YatesóClass of 1975
Dee Compton SnyderóClass of 1970
Steve A. CraigóClass of 1970
Bruce BairdóClass of 1956
Barbara Kirk MagleyóClass of 1952
Candee Starr-HoldriethóClass of 1980
Bonita CollinsóClass of 1958
Marsha Collins AllenóClass of 1977
Gary A. StaggóClass of 1962
George L. Powell, Jr.óClass of 1976
Marjorie White RenschóClass of 1944
Barbara GoldsberryóClass of 1955
Millie DeNune ParkinsonóClass of 1954
Dan Bauer---TEACHER
Nelson McCrayóClass of 1965
William D. DoddereróClass of 1955
2004 Honor Roll

Fred & Anna Walters--Class of 40 & 41 (Bronze)
Dan McDonnell--Class of 69 (Silver)
Thomas Berridge--Class of 69 (Bronze)
Noel Dentner--Class of 54 (Bronze)
Beverly Appleman Whited--Class of 52 (Bronze)
Freda Strait Steffe--Class of 53 (Bronze)
Daniel Blanton--Class of 74 (Bronze)
Barbara Triplett--Class of 60 (Bronze)
Bill Epperson--Class of 82 (Silver)
Beverly DeNune--Class of 53 (Maroon and Gold !!!!!!!!!!!)
Don and Donna Boehm--Class of 54 &56 (Bronze)
Tom Hendron--Class of 60 (Bronze)
Brenda (Starr) and Darrell Jude (Bronze)
Barb Triplett (Bronze)